Katalog

Autorzy

Wydawnictwa

Promocje

Śledź nas na Facebooku

Miesięcznik Egzorcysta

„Cokolwiek mówiliby niektórzy powierzchownie myślący teologowie, diabeł jest dla wiary chrześcijańskiej tajemniczą, a...

„Cokolwiek mówiliby niektórzy powierzchownie myślący teologowie, diabeł jest dla wiary chrześcijańskiej tajemniczą, ale rzeczywistą, osobową, a nie symboliczną realnością. Co więcej, jest on realnością władczą, złowrogą wolnością przeciwstawiającą się Bogu i panującą nad ludźmi, o czym poucza nas historia ludzkości (…). Sam człowiek nie ma dość siły, by stawić opór szatanowi. Ale zjednoczeni w Jezusie mamy pewność, że go zwyciężymy”.

Joseph kard. Ratzinger, „Raport o stanie wiary”

„Miesięcznik Egzorcysta” istnieje na polskim rynku wydawniczym już od ponad dwóch lat. Czytelnicy cenią sobie najbardziej działy – świadectwa uwolnień i wszelkich znaków potęgi Boga w życiu ludzi („To dzieje się na naszych oczach”) oraz teksty dające wiedzę o bieżących zagrożeniach ludzkiej wolności, zdrowia i zbawienia („Wiara i rozum”). Dzięki temu nasze Pismo stało się wyjątkowym przewodnikiem po krajobrazie duchowym Polski i świata. Wiele osób odkryło, że duchowa strona naszego życia jest nie mniej realna niż materialna, wyszło z letargu i wyzwoliło się z sytuacji pozornie bez wyjścia, znalazło również odpowiedź na nurtujące je egzystencjalne pytania. Niemała grupa ludzi uwolniła się od życiowych dramatów, znajdując odpowiednie dla siebie wskazówki.

By zwrócić uwagę na pozytywną wymowę naszego Miesięcznika, przyjęliśmy też podtytuł: „Pismo ludzi wolnych”. Słowo „egzorcysta” kojarzyło się (i zapewne nadal kojarzy) wielu ludziom z treściami negatywnymi i nadmiernym eksponowaniem diabła, a nie z Chrystusem, który również dzisiaj – w mocy Ducha Świętego – wyzwala ludzi od władzy złych duchów, chorób, życiowego zabłąkania i wszelkiego cierpienia spowodowanego grzechem indywidualnym i społecznym. W czasach pobytu w Palestynie, działalność Jezusa wzbudzała radość i entuzjazm wśród ludzi dotkniętych łaską; dziś dzieją się podobne znaki, ale nawet katolikom trzeba wyjaśniać, by koncentrowali się nie na Szatanie, czyli pokonanym, lecz na Chrystusie, który jest jedynym Zwycięzcą. Niemniej nasze Pismo ostrzega, by nie lekceważyć realnej siły Szatana, który chociaż nie może się równać z potęgą Chrystusa, to jednak jest mocniejszy od człowieka. Dbamy o to, by nie zostały zachwiane proporcje pomiędzy dobrem i złem ani odwrócone perspektywy światła i ciemności.

W czasie stosunkowo niedługiego istnienia „Miesięcznika Egzorcysta” przekonaliśmy się, że ciągle pojawiają się nowe zjawiska zagrażające wolności człowieka, jego szczęściu i zbawieniu. Nie są one mniej destrukcyjne dla duchowej i psychicznej sfery człowieka niż okultyzm, spirytyzm czy wszelkie formy zniewolenia demonicznego. Nie tylko dzieci i młodzież, ale też dorośli, bezwiednie poddają się opiniom, które upowszechniają wzorce życia i zachowań ze wszech miar destrukcyjne i niemoralne, tylko dlatego że nadaje się im w mediach mainstreamowych ocenę pozytywną. Chrześcijanie, którzy mają wpajany przez media laickie, obcy Ewangelii świat wartości i przekonań, nawet nie zauważają, iż w pewnym momencie stają się emisariuszami Antychrysta we własnym środowisku; głośno się przyznają do poglądów, które Chrystus odrzucił i podeptał wraz z władcą ciemności. Bo jak inaczej wytłumaczyć to, że społeczeństwami, które wsławiły się obroną praw człowieka i zaprowadzaniem demokracji, nagle zawładnął duch samodestrukcji? Przyznaje się, że rzeczy i rośliny mają naturę (bo szkło można zarysować, drzewo można skaleczyć), a na ciele i psychice człowieka  (który ponoć nie ma właściwej sobie natury) można przeprowadzać nieskończone eksperymenty…

Dlatego rolą „Miesięcznika Egzorcysta” jest monitorowanie, analizowanie i informowanie o wszelkich kłamstwach przeciwnika Boga i człowieka, które zniewalają go nie tylko w jego myśleniu, ale również odbierają mu prawo do odkrycia własnej tożsamości i godności.  

Więcej

Miesięcznik Egzorcysta Jest 71 produktów.

na stronę
Pokazuje 25 - 48 z 71 elementów
 • Fenomen czarownic składa się z dwóch nakładających się na siebie nurtów: starożytnego, który był praktykowany nieprzerwanie do czasów współczesnych, oraz nowożytnego, związanego z ruchem New Age i współczesnymi formami czarnoksięstwa, szamanizmu i okultyzmu. (…) 

  10,00 zł
  W magazynie
 • Zbytek jest niepotrzebny do szczęścia, a do osiągnięcia prawdziwego Szczęścia może stać się przeszkodą. Trzeba umieć zadowolić się takim posiadaniem, które w konkretnym kontekście życiowym wystarczy do godnego życia. Św. Paweł zaleca dziękować Bogu w każdym położeniu i zadowalać się tym, co mamy. 

  10,00 zł
  W magazynie
 • Tatuowanie ciała jest dzisiaj powszechne, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Jednak problem ten nie jest tak powierzchowny, jak płytki jest sam tatuaż. Wynika z czegoś głębszego niż tylko zachcianka. 

  10,00 zł
  W magazynie
 • Nawiedzone miejsca to obszary, gdzie zachodzą zjawiska związane z obecnością bytów duchowych, których działanie przejawia się w formie niewyjaśnionych zjawisk fizycznych, takich jak: przesuwanie lub spadanie przedmiotów, wybuchy pożarów, pojawianie się dymu czy tajemniczych odgłosów

  10,00 zł
  W magazynie
 • Połączenie wiary w nadzwyczajne możliwości człowieka, tworzącego nowoczesne technologie, z wierzeniami w ukryte siły kosmiczne, które człowiek może oswoić i nad którymi może zapanować, stworzyło swoisty konglomerat wierzeń techniczno-magicznych, mających wiele wspólnego z okultyzmem

  10,00 zł
  W magazynie
 • Chrześcijanie nie mogą kierować się w swoich życiowych wyborach przesłankami pochodzącymi z niejasnych źródeł. Powinni swoje sprawy zawierzyć Bożej Opatrzności i postępować zgodnie z wolą Bożą, która nie ogranicza człowieka w żadnych decyzjach – stwierdza Artur Winiarczyk, redaktor naczelny „Miesięcznika Egzorcysta”, we wprowadzeniu do grudniowego numeru.

  10,00 zł
  W magazynie
 • Mechanizmy rządzące homeopatią, w tym ich powinowactwa psychiczno-duchowe, nie są oczywiste tak jak słońce na niebie, dlatego potrzeba tu głębszych analiz i rozeznania. Jednakże już sam fakt niemożności określenia przyczyn skuteczności specyfików homeopatycznych ani źródła mocy w nich zawartych pokazuje, iż należą one do sfery tajemnej siły – stwierdza...

  10,00 zł
  W magazynie
 • Wiemy, że ludzie, którzy targnęli się na własne życie, zwykle nie odczuli miłości – a więc nie otrzymali też pomocy – ze strony innych. Brak miłości prowadzi zaś do śmierci, nie do życia – stwierdza Artur Winiarczyk, redaktor naczelny „Miesięcznika Egzorcysta”, we wprowadzeniu do październikowego numeru.

  10,00 zł
  W magazynie
 • Myślenie magiczne nie zawsze dotyczy tylko magii. Wdziera się często w nasze życie codzienne, nie omijając religijności – stwierdza Artur Winiarczyk, redaktor naczelny „Miesięcznika Egzorcysta”, we wprowadzeniu do wrześniowego numeru. Mechanizm owego myślenia polega na tym, że jeśli czegoś zapragnę, to muszę to otrzymać – dodaje.

  10,00 zł
  W magazynie
 • Sen nie służy poznaniu, ale regeneracji sił i wypoczynkowi. Bóg wykorzystuje czasami sen jako narzędzie objawienia, ale to nie uwiarygadnia współczesnych senników – stwierdza Artur Winiarczyk, redaktor naczelny „Miesięcznika Egzorcysta”, we wprowadzeniu do najnowszego numeru. Wiara nie może być pozbawiona roztropności – dodaje.

  10,00 zł
  W magazynie
 • Uzdrowieni mocą Ducha

  10,00 zł
  W magazynie
 • Bóg miłosierny i Bóg sprawiedliwy to ten sam Bóg. Miłosierdzie nie anuluje sprawiedliwości, dlatego nie jest błędem, gdy mówimy, że Bóg za dobre wynagradza, a za złe karze – pisze w najnowszym numerze „Miesięcznika Egzorcysta” Artur Winiarczyk, redaktor naczelny.

  10,00 zł
  W magazynie
 • Przestałam chodzić do kościoła, chciałam nawet przejść na buddyzm. Ponadto byłam zaczytana w Harrym Potterze, wampirach, „Witch”, oglądałam anime, uwielbiałam rysować mangę – wyznaje w 33 numerze Miesięcznika Egzorcysta, poświęconym fałszywym aniołom, Karolina. Doszło do tego, że Halloween było dla mnie ważniejsze niż urodziny. 

  10,00 zł
  W magazynie
 • Nie miało dla mnie znaczenia, czy trzymam w ręku piłę, gwoździarkę czy też karabin plazmowy. Nie zdawałem sobie także sprawy z tego, że obrazy tryskającej na wszystkie strony krwi stawały się dla mnie zupełnie normalne – przyznaje w 32 numerze Miesięcznika Egzorcysta, poświęconym grom komputerowym, Tomek, któremu Bóg pomógł uwolnić się od uzależnienia od...

  10,00 zł
  W magazynie
 • Postem jest także powstrzymywanie się od niepotrzebnego mówienia, słuchania, patrzenia. Jest to praktyka, która służy walce z demonami, czyli […] z myślami, które chcą odwieść od Bożych dróg – przyznają w wywiadzie w 31 numerze Miesięcznika Egzorcysta, poświęconym postowi, siostry z Zakonu Mniszek Kamedułek w Tyszowcach.

  10,00 zł
  W magazynie
 • Wiem, że lepiej włożyć ręce do ogniska, niż dotknąć tego, czego ja dotknąłem – wyznaje w wywiadzie Grzegorza Bacika „Paktowałem z demonami” mężczyzna, który poprzez spirytyzm wszedł w kontakt z demonami. W 30 numerze , poświęconym wywoływaniu duchów, opowiada m.in. o tym, jak w wieku siedmiu lat postanowił powiedzieć Bogu, by zostawił go w spokoju i...

  10,00 zł
  W magazynie
 • Szatan swoją pychą usiłuje zarazić ludzi, którymi de facto gardzi i których nienawidzi, szukając jedynie własnej, ponurej satysfakcji w szerzeniu buntu przeciw Bogu. W 29 numerze Miesięcznika Egzorcysta (styczeń 2015), poświęconym pysze i jej pokonywaniu.

  10,00 zł
  W magazynie
 • Jeśli słyszymy takie słowa, jak: koniec świata, Apokalipsa, sąd ostateczny, zapewne w większości z nas budzą one jednoznacznie negatywne skojarzenia: wyobrażamy sobie jakieś tragiczne w skutkach wydarzenia, katastrofy na globalną skalę, a przede wszystkim odczuwamy przed nimi strach. Niejako na przekór temu najnowszy numer „Miesięcznika Egzorcysta” nosi...

  10,00 zł
  W magazynie
 • W najnowszym numerze „Miesięcznika Egzorcysta” podejmujemy niezwykle ważny problem depresji. Wydawać by się mogło, że skłania ku temu jesienna, melancholijna pora. Tymczasem według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia depresja powoli staje się chorobą cywilizacyjną. 

  10,00 zł
  W magazynie
 • Kolekcja wszystkich numerów z roku 2014

  90,00 zł
  W magazynie
 • Kolekcja wszystkich dostępnych numerów miesięcznika Egzorcysta

  560,00 zł
  W magazynie
 • W październikowym numerze „Miesięcznika Egzorcysta” zajmujemy się tematyką pracy. W sytuacji, kiedy duża część społeczeństwa cierpi na jej brak, są ludzie, którzy – paradoksalnie – pracują bez umiaru. Zniewolenie pracą polega na tym, że człowiek traci wewnętrzną harmonię życiową, zaburza mu się porządek czynności. Całkowicie oddaje się pracy, nawet się w...

  10,00 zł
  W magazynie
 • Klątwy, uroki, czary, przekleństwa, zaklinanie i przepowiadanie przyszłości – to nie arsenał wyjęty z muzeum słownictwa czy zakurzonego archiwum. 

  10,00 zł
  W magazynie
 • Polscy biskupi pod koniec lipca przestrzegali przed skutkami nadużywania alkoholu i apelowali o trzeźwość. W sierpniowym numerze Miesięcznika Egzorcystę podejmujemy ten temat i wskazujemy drogę od nałogu do wolności. 

  10,00 zł
  W magazynie
Pokazuje 25 - 48 z 71 elementów