Katalog

Autorzy

Wydawnictwa

Promocje

Śledź nas na Facebooku

Miesięcznik Egzorcysta

„Cokolwiek mówiliby niektórzy powierzchownie myślący teologowie, diabeł jest dla wiary chrześcijańskiej tajemniczą, a...

„Cokolwiek mówiliby niektórzy powierzchownie myślący teologowie, diabeł jest dla wiary chrześcijańskiej tajemniczą, ale rzeczywistą, osobową, a nie symboliczną realnością. Co więcej, jest on realnością władczą, złowrogą wolnością przeciwstawiającą się Bogu i panującą nad ludźmi, o czym poucza nas historia ludzkości (…). Sam człowiek nie ma dość siły, by stawić opór szatanowi. Ale zjednoczeni w Jezusie mamy pewność, że go zwyciężymy”.

Joseph kard. Ratzinger, „Raport o stanie wiary”

„Miesięcznik Egzorcysta” istnieje na polskim rynku wydawniczym już od ponad dwóch lat. Czytelnicy cenią sobie najbardziej działy – świadectwa uwolnień i wszelkich znaków potęgi Boga w życiu ludzi („To dzieje się na naszych oczach”) oraz teksty dające wiedzę o bieżących zagrożeniach ludzkiej wolności, zdrowia i zbawienia („Wiara i rozum”). Dzięki temu nasze Pismo stało się wyjątkowym przewodnikiem po krajobrazie duchowym Polski i świata. Wiele osób odkryło, że duchowa strona naszego życia jest nie mniej realna niż materialna, wyszło z letargu i wyzwoliło się z sytuacji pozornie bez wyjścia, znalazło również odpowiedź na nurtujące je egzystencjalne pytania. Niemała grupa ludzi uwolniła się od życiowych dramatów, znajdując odpowiednie dla siebie wskazówki.

By zwrócić uwagę na pozytywną wymowę naszego Miesięcznika, przyjęliśmy też podtytuł: „Pismo ludzi wolnych”. Słowo „egzorcysta” kojarzyło się (i zapewne nadal kojarzy) wielu ludziom z treściami negatywnymi i nadmiernym eksponowaniem diabła, a nie z Chrystusem, który również dzisiaj – w mocy Ducha Świętego – wyzwala ludzi od władzy złych duchów, chorób, życiowego zabłąkania i wszelkiego cierpienia spowodowanego grzechem indywidualnym i społecznym. W czasach pobytu w Palestynie, działalność Jezusa wzbudzała radość i entuzjazm wśród ludzi dotkniętych łaską; dziś dzieją się podobne znaki, ale nawet katolikom trzeba wyjaśniać, by koncentrowali się nie na Szatanie, czyli pokonanym, lecz na Chrystusie, który jest jedynym Zwycięzcą. Niemniej nasze Pismo ostrzega, by nie lekceważyć realnej siły Szatana, który chociaż nie może się równać z potęgą Chrystusa, to jednak jest mocniejszy od człowieka. Dbamy o to, by nie zostały zachwiane proporcje pomiędzy dobrem i złem ani odwrócone perspektywy światła i ciemności.

W czasie stosunkowo niedługiego istnienia „Miesięcznika Egzorcysta” przekonaliśmy się, że ciągle pojawiają się nowe zjawiska zagrażające wolności człowieka, jego szczęściu i zbawieniu. Nie są one mniej destrukcyjne dla duchowej i psychicznej sfery człowieka niż okultyzm, spirytyzm czy wszelkie formy zniewolenia demonicznego. Nie tylko dzieci i młodzież, ale też dorośli, bezwiednie poddają się opiniom, które upowszechniają wzorce życia i zachowań ze wszech miar destrukcyjne i niemoralne, tylko dlatego że nadaje się im w mediach mainstreamowych ocenę pozytywną. Chrześcijanie, którzy mają wpajany przez media laickie, obcy Ewangelii świat wartości i przekonań, nawet nie zauważają, iż w pewnym momencie stają się emisariuszami Antychrysta we własnym środowisku; głośno się przyznają do poglądów, które Chrystus odrzucił i podeptał wraz z władcą ciemności. Bo jak inaczej wytłumaczyć to, że społeczeństwami, które wsławiły się obroną praw człowieka i zaprowadzaniem demokracji, nagle zawładnął duch samodestrukcji? Przyznaje się, że rzeczy i rośliny mają naturę (bo szkło można zarysować, drzewo można skaleczyć), a na ciele i psychice człowieka  (który ponoć nie ma właściwej sobie natury) można przeprowadzać nieskończone eksperymenty…

Dlatego rolą „Miesięcznika Egzorcysta” jest monitorowanie, analizowanie i informowanie o wszelkich kłamstwach przeciwnika Boga i człowieka, które zniewalają go nie tylko w jego myśleniu, ale również odbierają mu prawo do odkrycia własnej tożsamości i godności.  

Więcej

Miesięcznik Egzorcysta Jest 67 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 67 elementów
 • Doświadczenie bycia poza ciałem

  12,00 zł
  W magazynie
 • Grzech podziału chrześcijan

  12,00 zł
  W magazynie
 • Materializacje podczas egzorcyzmów

  12,00 zł
  W magazynie
 • Kolekcja 12 numerów Miesięcznika Egzorcysta 2016

  115,00 zł
  W magazynie
 • W strukturze tarota nieprzypadkowo występują niechrześcijańskie czy nawet antychrześcijańskie tradycje. Zostały one utrwalone i są przekazywane w symbolicznych systemach. Ta kumulacja złych symboli kreuje pewną moc, którą wielu wyczuwa. Symbol w działaniach tych tradycji duchowych ma charakter realistyczny. 

  12,00 zł
  W magazynie
 • Przed stu laty Matka Boża zjawia się jako wysłanniczka Boga Miłosiernego, który chce tylko jednego – nawrócenia, będącego jako jedyne władne odwrócić groźbę wojny – podkreśla Artur Winiarczyk, redaktor naczelny „Miesięcznika Egzorcysta”, we wprowadzeniu do majowego numeru.

  12,00 zł
  W magazynie
 • Zdarza się, że pacjenci wprowadzani są w stany zależności psychicznej od prowadzących terapię lub nawet w stan zniewolenia duchowego i demonicznego. Dodatkowo za oczywistość i pewnik podaje się teorie, które ledwo mają status hipotezy (nie są udowodnione naukowo). 

  12,00 zł
  W magazynie
 • Bóg zaczął mi pokazywać, że odejście taty z mojego życia sprowadziło na mnie lawinę trudnych chwil i nieszczęść. Dotarło do mnie, że przebaczenie swojemu największemu winowajcy jest procesem i nie da się tego dokonać przez jednorazowe i proste powiedzenie sobie w duchu: „Przebaczam mu” – wyznaje w swoim świadectwie Adam.

  12,00 zł
  W magazynie
 • Od miesiąca trudności, jakich doświadcza córka, przybrały inną formę: Renata pada, mdleje, otwiera oczy, które zmieniają barwę z niebieskich na czarne, szyderczo się uśmiecha, pluje na wszystkich, objawia wielką siłę (trzy osoby z trudem mogą ją utrzymać), charczy zmienionym, grubym głosem. 

  12,00 zł
  W magazynie
 • Hazard uzależnia szczególnie mocno, gdyż zaczyna się od małych „sukcesów”, które łechcą ludzkie „ja” i rekompensują braki w innych dziedzinach życia. Dlatego hazardziści, ponosząc pierwsze bolesne skutki swojego uzależnienia, zrzucają winę na innych lub na chwilowe niepowodzenie. 

  12,00 zł
  W magazynie
 • W chrześcijaństwie spokojne, rytmiczne odmawianie modlitwy różańcowej czy brewiarzowej może być czynnikiem najlepiej regulującym pracę układu oddechowego, a w efekcie całego ustroju. W przeciwieństwie do tego wszystkie techniki orientalne zaczynają niejako od końca. Poza tym zmierzają do pustki lub „rozpuszczenia” naszej osobowości – wyznaje w swoim...

  12,00 zł
  W magazynie
 • W islamie prawo zemsty (oko za oko, ząb za ząb) było wszechobecne wśród dzieci, z którymi pracowałam. Rozmawiałam z nimi wiele na ten temat. Dopiero po jakimś czasie wprowadziliśmy wzajemne przepraszanie się i pojednanie, które zapobiegało zemście. 

  12,00 zł
  W magazynie
 • Kolekcja 12 numerów Miesięcznika Egzorcysta 2015

  100,00 zł
  W magazynie
 • Festiwal błazenady przed majestatem i tajemnicą śmierci jest wyrazem daleko posuniętej bezmyślności i głupoty. Atmosfera makabrycznych symboli zombie, kościotrupów, wyobrażonych demonów w durnowatych pląsach, mających rzekomo śmieszyć i straszyć, jest w najlepszym razie głupstwem. 

  12,00 zł
  W magazynie
 • W pismach duchowych Ojców Pustyni nieczystość była traktowana jako choroba duszy, w przyczynach której zawsze znajduje się jakieś oddziaływanie demoniczne. Ojcowie Pustyni widzieli, że nieczystość prowadzi do rozpaczy, poczucia bezsensu, depresji, a także do ateizmu – wskazuje Artur Winiarczyk, redaktor naczelny „Miesięcznika Egzorcysta”, we wprowadzeniu...

  12,00 zł
  W magazynie
 • Należy się uwolnić od irracjonalnego lęku wobec złych duchów. Zdobywają one bowiem władzę nad ludźmi dwoma sposobami: poprzez kłamstwo o swej absolutnej potędze rzekomo równej Bogu oraz przez kreowanie nieufności wobec Bożej dobroci – podkreśla Artur Winiarczyk, redaktor naczelny „Miesięcznika Egzorcysta”, we wprowadzeniu do sierpniowego numeru.

  10,00 zł
  W magazynie
 • Najczęściej mówi się, że poprzez hipnozę wchodzi się w to, co nieświadome, w podświadomość, w której jak w jakimś zatęchłym magazynie mają być nagromadzone wszelkie obrazy i doświadczenia nazbierane w okresie życia danej osoby. (…) 

  10,00 zł
  W magazynie
 • Fakt cudownego zachowania ciał wielu świętych Kościoła katolickiego od zepsucia i gnicia jest odczytywany przez teologów jako zapowiedź powszechnego zmartwychwstania umarłych. Symptomatyczne jest to, że są to ciała osób, które już za życia ziemskiego tak bardzo kochały Chrystusa, iż pragnienie nieba przeważyło nad przywiązaniem do ziemi 

  10,00 zł
  W magazynie
 • Fenomen czarownic składa się z dwóch nakładających się na siebie nurtów: starożytnego, który był praktykowany nieprzerwanie do czasów współczesnych, oraz nowożytnego, związanego z ruchem New Age i współczesnymi formami czarnoksięstwa, szamanizmu i okultyzmu. (…) 

  10,00 zł
  W magazynie
 • Zbytek jest niepotrzebny do szczęścia, a do osiągnięcia prawdziwego Szczęścia może stać się przeszkodą. Trzeba umieć zadowolić się takim posiadaniem, które w konkretnym kontekście życiowym wystarczy do godnego życia. Św. Paweł zaleca dziękować Bogu w każdym położeniu i zadowalać się tym, co mamy. 

  10,00 zł
  W magazynie
 • Tatuowanie ciała jest dzisiaj powszechne, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Jednak problem ten nie jest tak powierzchowny, jak płytki jest sam tatuaż. Wynika z czegoś głębszego niż tylko zachcianka. 

  10,00 zł
  W magazynie
 • Nawiedzone miejsca to obszary, gdzie zachodzą zjawiska związane z obecnością bytów duchowych, których działanie przejawia się w formie niewyjaśnionych zjawisk fizycznych, takich jak: przesuwanie lub spadanie przedmiotów, wybuchy pożarów, pojawianie się dymu czy tajemniczych odgłosów

  10,00 zł
  W magazynie
Pokazuje 1 - 24 z 67 elementów